Wednesday, 04.25.2018, 7:32 PM
Welcome Guest | RSS
Albanian Hackers Group
Main
Sign Up
Login
Site menu

Seksioni kategoris
My files [147]

Bookmark website

Sondazhi Yne
Votoni webin
Total of answers: 825

Statistika

Total online: 1
Guests: 1
Users: 0

Main » Files » My files

Bëje Mozillen 30 herë më të shpejtë
05.26.2012, 2:46 AM
Ju qe e perdorni mozillen mund ta beni 30 here me te shpejt ne shfletimin e faqeve tek un ka boo..
Hapeni Mozillen dhe ne Addres Bar shkruajeni:
Kodi:
about:config

dhe pastaj ju hapet nje list dhe pastaj gjej keto vlera:

network.http.pipelining beje true
network.http.proxy.pipelining beje True
network.http.pipelining.maxrequests kete beja vleren 30..

pastaj kliko me tastin e djatht te mausit dhe shko New pastaj Integer.
dhe emertoje "nglayout.initialpaint.delay" dhe vendosja vleren 0

restartoje Browserin dhe shikoj ndryshimet...

_________________
Imazh
 
Category: My files | Added by: albanian-hacker
Views: 198 | Downloads: 0 | Rating: 0.0/0
Total comments: 0
Only registered users can add comments.
[ Sign Up | Login ]
Kerko

Share Website

Upload your files

VIDEO


Copyright ALBANIAN-HACKER © 2018
Free web hostinguCoz