Monday, 04.23.2018, 10:33 PM
Welcome Guest | RSS
Albanian Hackers Group
Main
Sign Up
Login
Site menu

Seksioni kategoris
My files [147]

Bookmark website

Sondazhi Yne
Votoni webin
Total of answers: 825

Statistika

Total online: 1
Guests: 1
Users: 0

Main » Files » My files

Chrome Remote Desktop Beta
05.26.2012, 1:47 AM

Kontrolloni kompjuterët tjerë përmes Chrome Remote Desktop Beta

Google lëshoi në përdorim një shtojcë të re për Google Chrome i cili ju mundëson përdoruesve që të kontrollojnë kompjuterët tjerë nga largësia. Bëhet fjalë për shtojcën e quajtur Chrome Remote Desktop Beta, e cili u mundëson përdoruesve që përmes shfletuesit të tyre Chrome të shëndrojnë atë në kontrollues të largët, dhe me atë të kontrollojnë kompjuterët tjetër, Për të funksionuar Chrome Remote Desktop, është e nevojshme që të dy kompjuterët të kenë të instaluar shfletuesin Chrome, pa dallim nëse janë në Windows, Mac, ose Linux.

Pasi të keni instaluar shtojcën duhet të aktivizoni atë, për të fituar qasje do t’ju kërkohet profili juaj Gmail. Pasi të keni fituar qasje, mund të ndani desktopin tuaj, me të tjerër, e gjitha çfar duhet bërë me këtë është të klikoni në Share This Computer. Kur të fillojë procesi i shpërndarjes, do të fitoni një kod prej 12 numrave i cili do të vlejë në minutat e ardhshme.

Në kompjuterin tjetër, aktivizoni opsionin "Access a shared computer” dhe vendos kodin e dhënë më herët. Ky kod do të lidh të dy kompjuterët, dhe në shfletuesin tuaj Chrome do të shfaqet desktopi i kompjuterit tjetër. Ndoshta aplikacioni do të jetë i ngadalshëm, por varet nga lidhja e internetit tuaj, kuptohet. Megjithatë kz është një opsion tjetër interesant që ja vlen të testojmë për çdo rast.

Category: My files | Added by: albanian-hacker
Views: 196 | Downloads: 0 | Rating: 0.0/0
Total comments: 0
Only registered users can add comments.
[ Sign Up | Login ]
Kerko

Share Website

Upload your files

VIDEO


Copyright ALBANIAN-HACKER © 2018
Free web hostinguCoz