Wednesday, 04.25.2018, 7:31 PM
Welcome Guest | RSS
Albanian Hackers Group
Main
Sign Up
Login
Site menu

Seksioni kategoris
My files [147]

Bookmark website

Sondazhi Yne
Votoni webin
Total of answers: 825

Statistika

Total online: 1
Guests: 1
Users: 0

Main » Files » My files

CS SERVER CREATOR
01.05.2011, 8:13 PM

Kjo eshte nje nga menyrat me te lehta per te krijuar nje CS Server ( pa root mos harroni)

Fillojm:

Hapi pare:
Instalimi i HLDS/krijimi i Zones

Krijo nje Folder te ri dhe shenoja emrin HLDS në C:/ (ka kete forme C:/HLDS)

Pastaj beje Download: 

http://www.steampowered.com/download/hldsupdatetool.exe

Pastaj instaloe në zonen C:/HLDS (click dy here) - NEXT - I Agree - e intalon në C:/HLDS - YES

Hapi i dyte:
Fillim instalimi i HLDS (a)

Tash shkojm START - Run - shenojm CMD - shtypim ENTER

Tash ne dritaren qe na hapet shkruajm : 

cd C:HLDS. shtyp Enter 

Perseri e shkruajm kete komand : 

hldsupdatetool.exe -command update -game valve -dir . KUJDES! shenoe me .(pik) ne fund

Tash presim pak deri sa te shkarkohen filet 

Kur te perfundon shkarkimi do te shkruaj keshtu : HLDS installation up to date

Hapi i tret:
instalim / shkarkimi i HLDS (b)

Pastaj shkruajm prap tjetren komand menjeher në vazhdim pasi te perfundon shkarkimi : 

hldsupdatetool.exe -command update -game cstrike -dir .

Pastaj do shkarkohen perseri do file dhe pasi te shkarkohet do thot keshtu:

HLDS installation up to date.

Hapi i katert: 
Instalimi i Patch v 21

Gjeje diku dhe beje Download kete Patch v.21 (cs 1.6 patch full V.21 ) 
E kam ne kompjuter por nuk po kam kohe ta bej upload veq nese nuk e gjen e bej upload e ta dergoi tjeter dite.

Instaloe ne kete menyre:

Instaloe kete Patch ne C:/ProgramFiles/Valve/cstrike 

dhe në 

C:/HLDS/cstrike

Menyra e instalimit te Patchit :

* E hapim zgjedhim gjuhen dhe klikojm OK
* Next
* Next 
* Destination Folder (e instaloni ne te dy zonat qe i ceka me lart)
* Install

Hapi Pestë: 
Konfiguroni File-in me emrin server.cfg 
ne kete menyre:
a-> Shko ne C:HLDScstrike dhe hape ate File me Notepad
b-> Fshi ose bej Delete te gjitha komandat qe ndodhen aty 
c-> Beji Paste keto komanda (pra barti keto komanda atje)

hostname "E shenon emrin se serverit"
mp_autokick 0
mp_autocrosshair 0
mp_autoteambalance 0
mp_buytime 2
mp_consistency 1
mp_c4timer 35
mp_fadetoblack 0
mp_falldamage 0
mp_flashlight 1
mp_forcecamera 3
mp_forcechasecam 2
mp_friendlyfire 0
mp_freezetime 0
mp_fraglimit 0
mp_hostagepenalty 0
mp_limitteams 6
mp_logfile 1
mp_logmessages 1
mp_logdetail 3
mp_maxrounds 0
mp_playerid 0
mp_roundtime 3
mp_startmoney 800
mp_timelimit 35
mp_tkpunish 0
mp_winlimit 0

sv_aim 0
sv_airaccelerate 10
sv_airmove 1
sv_allowdownload 1
sv_clienttrace 1.0
sv_clipmode 0
sv_allowupload 1
sv_cheats 0
sv_gravity 800
sv_lan 1
sv_maxrate 7000
sv_maxspeed 320
sv_maxupdaterate 101
sys_ticrate 10000
decalfrequency 60
pausable 0
log on
decalfrequency 60
edgefriction 2
host_framerate 0
exec listip.cfg
exec banned.cfg
rcon_password shenoe passwordin per rcon 


Hapi i gjashte:
Aktivizimi i Serverit

Pastaj per me aktivizu serverin veproni ne kete menyre:


* Shko ne C:HLDS. dhe hape File-in me emrin: hlds
* Pastaj te hapet nje dritare dhe editoi keto te dhena:

- Game: CounterStrike
- Server Name: Emri i serverit
- Map: çfaredo jepe ska rendesi
- Network: Internet networku
- Max. Players: sipas deshires suaj
- UDP Port: 27015
- RCON Password: passwordi per rcon 
- Secure (Valve Anti-Cheat): (kete mos e edito fare) 
- Edhe klikoni Start 

Category: My files | Added by: albanian-hacker
Views: 320 | Downloads: 0 | Rating: 0.0/0
Total comments: 0
Only registered users can add comments.
[ Sign Up | Login ]
Kerko

Share Website

Upload your files

VIDEO


Copyright ALBANIAN-HACKER © 2018
Free web hostinguCoz