Monday, 05.28.2018, 8:02 AM
Welcome Guest | RSS
Albanian Hackers Group
Main
Sign Up
Login
Site menu

Seksioni kategoris
My files [147]

Bookmark website

Sondazhi Yne
Votoni webin
Total of answers: 826

Statistika

Total online: 1
Guests: 1
Users: 0

Main » Files » My files

.:: Dergoni sms falas !
05.26.2012, 2:48 AM
Para se te filloni duhet t'i keni keto gjera

1.Numer te Vala (044/045).
2.Shfletuesin Mozilla Firefox.
3.Shtesen per Mozilla Firefox, User Agent Switcher 0.7.3
4.Kryte me veti mos e harroni :mrgreen: 

Hapi 1
Hapim kete faqe http://www.mjoy.com, regjistrohemi zgjedhim 'country' Monaco, numrin e telefonit e shkruajme te fusha 'your phone number' ne format +37744xxxxxx ose +37745xxxxxx (x i zevendsoni me numrin tuaj :D ) pastaj ju vjen nje sms nga mjoy.com dhe ate kode e konfirmoni ne faqe dhe vazhdoni me regjistrimin (nuk me kujtohen sakte hapat tjere jam reggjistruar qe nje kohe te gjate, po nuk duhet te jete problem) !

Hapi 2
Duhet te keni Firefox pasi qe na duhet te instalojme kete shtese (addon) nuk jame i sigurte ndoshta egziston edhe ndonje shtese edhe per Chrome nuk e di.
Shkarkoni user Agent Switcher https://addons.mozilla.org/en-US/firefo ... -switcher/ (klikoni ne 'Add to Firefox' ) restartoni Firefox-in dhe duhet te jete instaluar me sukses !

Hapi 3
Shkojme tek menyja e Firefox-it perkatsisht Tools> Default User Agent > hapet nenmenyja dhe klikojme iPhone 3.0.
Hapim faqen http://www.mjoy.com dhe duhet te duket si kjo foto me poshte, krejt cka ben ky addon eshte te hapen faqet sikur ne iPhone ne menyre qe mund ta shfrytzojme ne PC kete faqe.

Imazh

Hapi 3
Shkruani nickname dhe pass dhe klik 'Login' dhe duhet te duket keshtu menyja e mjoy.com

Imazh

Klikoni tek butoni 'Free text' dhe ju hapet kjo faqe, shiko foton 

Imazh

Pastaj ju hapet menyja tjeter klikoni tek butoni '+' jepni numrin ku doni te dergoni +37745/+37744, kam derguar edhe ne Maqedoni,belgjike dhe Gjermani dhe ka funksionuar!

Si te fitojme kredi ?
Ne fund te menyse ka disa reklama thjesht klik i djathte dhe 'open link in new tab' hapet reklama ne nje tab tjeter prisni deri sa te hapet, pastaj kthehuni tek faqja mjoy.com refreshoni faqen dhe do te shihni qe kreditet ju shtohen +~30.
Klikoni deri sa te beni rreth 250 kredi ka nje limit nuk e di sakt, sepse po ndodhe qe nuk ka ndonjehere reklama per te klikuar dheska reklama = ska kredi = ska sms !

Pasi qe cdo here kryejme pune dhe dergojme SMS, duhet te klikoni tek menyja e Firefox Tools> Default User Agent > hapet nenmenyja dhe klikojme Default User Agent, per ta rikthy Firefox-in ne gjendje normale pasi nese vazhdoni te surfoni me opsionin iPhone 3.0 faqet do tju hapen sikur me surfu me iPhone.

Nese dini ndonje faqe te mire per te derguar sms falas dhe qe ka mundesi me dergu sms edhe ne Ipko ju lutem tregoni.

Category: My files | Added by: albanian-hacker
Views: 341 | Downloads: 0 | Comments: 2 | Rating: 0.0/0
Total comments: 0
Only registered users can add comments.
[ Sign Up | Login ]
Kerko

Share Website

Upload your files

VIDEO


Copyright ALBANIAN-HACKER © 2018
Free web hostinguCoz