Monday, 05.28.2018, 7:58 AM
Welcome Guest | RSS
Albanian Hackers Group
Main
Sign Up
Login
Site menu

Seksioni kategoris
My files [147]

Bookmark website

Sondazhi Yne
Votoni webin
Total of answers: 826

Statistika

Total online: 1
Guests: 1
Users: 0

Main » Files » My files

Hiren’s BootCD
05.26.2012, 1:53 AM

Hiren’s BootCD


Hiren’s Boot CD është një burim i madh për cilindo që has në problemet e kompjuterit. Me disa njohuri të thjeshta në lidhje me atë që gjendet në CD, mund ta përdorni për të riparuar problemet e shumta në kompjuter si per rikthimin e disqeve te humbura, per menaxhimin e tyre, per rikthimin e fajllëve te humbur, testimin e Hard Disqeve, testimin e punës së RAM (Memory), Sistemin e informacioneve, BIOS, MultiMedia, Rimekembjen e Passwordeve, NTFS (Sistemin e fajllëve), Antivirusë, AntiSpyware, Proceseve ne kompjuter, Sistemin e menaxhimit te programeve ne startim te kompjuterit, Vegla për Registër, Pastrues për Windows , Optimizues, Shpejtues, dhe shumë opsione tjera…

Hiren’s Boot CD permban një grup i aplikacioneve që siguron mjete të avancuara për të analizuar, shëruar dhe fiksuar kompjuterin tuaj. Ajo eshte nje CD Bootable (startuese) që përmban një sërë të mjeteve të dobishme që ju mund të përdorni në një sërë situatash.

Programi është falas per shkarkim dhe perdorim, pasi ta shkarkoni ne desktop do ta shihni nje ISO… Shkruajeni atë në CD, nëse nuk dini atëherë shiko tutorialin këtu

Për ta perdorur atë duhet të startoni nga ajo CD, duhet ta konfiguroni në Bios per te bërë Boot fromCD/DVD

  • Nese nuk dini si ta bëni këtë atehere ndiq udhëzimet e dhëna më poshtë:

  • Fute CD/DVD brenda ne CD-ROM
  • Restarto kompjuterin…
  • Derisa eshte duke u ndezur shtyp F2 ( zakonisht ) ne tastier per tu futur ne Bios
  • Shko ne menynë Boot -> Boot Device Priority dhe perzgjidh te parën CD/DVD
  • Shtyp F10 dhe kompjuteri do ruaj ndryshimet e bera, do restartohet automatik dhe ne ekran do shfaqet "Press any key to boot from Cd” shtyp Enter dhe formatizmi do fillojë…
 • 2. Mirepo disa kompjuter e kane ndryshe caktimin e startimit nga CD/DVD… Per më shume adresohu ne linkun e meposhtëm:

  http://www.hiren.info/pages/bios-boot-cdrom
  ..:: CD permban keto aplikacione ::..Antivirusë

 • CWShredder 2.19
 • ComboFix
 • Dr.Web CureIt! Antivirus
 • GMER 1.0.15
 • Malwarebytes’ Anti-Malware
 • Remove Fake Antivirus 1.66
 • RootkitRevealer 1.7.1
 • SmitFraudFix 2.424:
 • Spybot: Search & Destroy 1.6.2
 • SpywareBlaster 4.3
 • SuperAntispyware 4.41.1000

Arkivuesit

 • 7-Zip
 • EasyUHA 1.0

Veglat për Rikthim ( Backup )

 • COPYR.DMA Build013
 • Double Driver 3.0
 • Drive SnapShot 1.40
 • DriveImage XML 2.14
 • DriverBackup! 1.0.3
 • FastCopy 2.01
 • G4L Ghost 4 Linux 0.34a
 • GImageX 2.0.17
 • InfraRecorder 0.50
 • Partition Image
 • Partition Saving 3.80
 • Raw Copy 1.2
 • RegBak 1.0
 • SelfImage 1.2.1.
 • ShadowCopy 1.00
 • Smart Driver Backup 2.12
 • WhitSoft File Splitter 4.5a
 • XXClone 0.58.0

Vegla për BIOS / CMOS

 • !BIOS 3.20
 • Award DMI Configuration Utility 2.43
 • BIOS Cracker 5.0
 • BIOS Utility 1.35.0
 • CMOS 0.93
 • DISKMAN4
 • Kill CMOS
 • UniFlash 1.40

Shfletues / Menaxhuesit e fajllëve

 • 7-Zip File Manager
 • Dos Command Center 5.1
 • Dos Navigator 6.4.0
 • Explore2fs 1.08b
 • FastLynx 2.0
 • File Maven 3.5
 • File Wizard 1.35
 • Mini Windows 98
 • Mini Windows Xp
 • Opera Web Browser 9.27
 • Total Commander 7.55a
 • Volkov Commander 4.99

Pastruesit ( Cleaners )

 • CCleaner 2.34.1200
 • CleanUp! 4.5.2
 • Data Shredder 1.0
 • Delete Doctor 2.2
 • MyUninstaller 1.66
 • SpaceMonger 1.4
 • WinDirStat 1.1.2.80

Edituesit / Shfaqësit ( paraqitësit )

 • HxD 1.7.7.0
 • IrfanView 4.27
 • Picture Viewer 1.94
 • QuickView Pro 2.58
 • SumatraPDF 1.1

Faqja zyrtare për shkarkim:

http://www.hirensbootcd.net/download.html
Category: My files | Added by: albanian-hacker
Views: 230 | Downloads: 0 | Rating: 0.0/0
Total comments: 0
Only registered users can add comments.
[ Sign Up | Login ]
Kerko

Share Website

Upload your files

VIDEO


Copyright ALBANIAN-HACKER © 2018
Free web hostinguCoz