Wednesday, 04.25.2018, 7:22 PM
Welcome Guest | RSS
Albanian Hackers Group
Main
Sign Up
Login
Site menu

Seksioni kategoris
My files [147]

Bookmark website

Sondazhi Yne
Votoni webin
Total of answers: 825

Statistika

Total online: 1
Guests: 1
Users: 0

Main » Files » My files

Ndryshoni Emrin e Butonit START
05.26.2012, 3:42 AM
Hapi 1 - Explorer.exe

Qe te beni ndryshimin, Explorer.exe duhet te modifikohet.Per kete nevojitet nje program i vecante i quajtur
"Resource Hacker".Me kete program te thjeshte mund te modifikoni cdo lloj {".exe ".res ".dll} file.Ky program punon ne cdo lloj OS Win Xp , Win 95/98/2000/Millenium/Vista/7.

Kete program mund ta shkarkoni ktu--->>>> http://www.fileserve.com/file/9n5KU3V


-Hapi i pare eshte te krijoni nje backup te "explorer.exe" .Copy/Paste ate ne nje folder diku.
-Startoni "Resource Hacker" dhe hapni explorer.exe qe ndodhet ne C:\Windows\explorer.exe.
-Me pas do modifikojme kategorine "String Table".Klikoni atje dhe zbrisni poshte dersia te arrini ne String 37.Klikoni ne file 1033.me pas do modifikojme nr 578 e cila lexon "start"
-Vetem zevendesoni fjalen start me cfar te deshironi ju...por mos i levizni ( " ).
-Pasi te keni shkruajtur cfar deshironi Klikoni "Compile Script" dhe me pas bejeni save as dhe zgjidhni nje emer (jo thjesh save).Ruajeni ne C:\Windows.Hapi 2 - Modifikimi i Registry

Tashme qe explorer.exe e modifikuar u krijua eshte e nevojshme qe te modifikojme "registry" qe file i sapo krijuar te njihet gjate loginit.
-Hyni ne "regedit" nga komanda "RUN" dhe navigoni ktu


HKEY_LOCAL_MACHINE\ SOFTWARE\ Microsoft\ Windows NT\ CurrentVersion\ Winlogon


Pasi te keni vajtur ktu klikoni tek "Shell" dhe atje ku thote "value" shkruani emrin me te cilin ruajtet
explorer.exe te modifikuarin te cilin e keni ruajtur gjithashtu ne C:\Windows.Klikoni Ok

Mbylleni "Regedit" dhe me pas bejini Restart/Log off kompjuterit.Pasi te Restartohet do shikoni emrin e ri te vendosur ne Start Butoni.
Category: My files | Added by: albanian-hacker
Views: 334 | Downloads: 0 | Rating: 2.0/1
Total comments: 0
Only registered users can add comments.
[ Sign Up | Login ]
Kerko

Share Website

Upload your files

VIDEO


Copyright ALBANIAN-HACKER © 2018
Free web hostinguCoz