Wednesday, 04.25.2018, 7:24 PM
Welcome Guest | RSS
Albanian Hackers Group
Main
Sign Up
Login
Site menu

Seksioni kategoris
My files [147]

Bookmark website

Sondazhi Yne
Votoni webin
Total of answers: 825

Statistika

Total online: 1
Guests: 1
Users: 0

Main » Files » My files

Qysh Me i Ndalu Programet qe Hapen ne Startup?
05.26.2012, 4:05 AM

Sa me shume programe qe instaloni ne kompjuter, mund te ju duket qe kompjuteri merr me shume kohe per te startuar me Windows. Shume programe vendosen automatikisht ne listen ‘startup’ dhe startojne menjehere me ndezjen e kompjuterit.Per disa programe si antiviruset dhe firewallet eshte mire te startojne menjehere me startimin e kompjuterit. Por disa te tjere mund te jene duke punuar ne prapavije pa nevoje. Per ti larguar keto programe klikoni Start -> Run dhe shkruani komanden msconfig.exe

01_starting_msconfig

Shkoni te tabi Startup, dhe caktoni programet te cilat duhet te startojne me startimin e windowsit.

02_turning_off_startup_programs

Pasi te klikoni OK do te ju shfaqet dialogu per ristartimin e kompjuterit. Ndryshimet do te kene efekt pasi ta ristartoni kompjuterin, qofte nese e beni menjehere apo dikur me vone nuk ka rendesi.

03_restart_dialog

Category: My files | Added by: albanian-hacker
Views: 3118 | Downloads: 0 | Comments: 1 | Rating: 5.0/1
Total comments: 0
Only registered users can add comments.
[ Sign Up | Login ]
Kerko

Share Website

Upload your files

VIDEO


Copyright ALBANIAN-HACKER © 2018
Free web hostinguCoz