Wednesday, 04.25.2018, 7:28 PM
Welcome Guest | RSS
Albanian Hackers Group
Main
Sign Up
Login
Site menu

Seksioni kategoris
My files [147]

Bookmark website

Sondazhi Yne
Votoni webin
Total of answers: 825

Statistika

Total online: 1
Guests: 1
Users: 0

Main » Files » My files

Qysh Me Kriju Ni Torrent File?
05.26.2012, 4:04 AM

Torrent fajllat jane te dhena te cilat permbajne informata per vendndodhjen e fajllave qe deshirojme ti shkarkojme. Kur klienti inicializon nje torrent download, atehere mblidhen informata nga te ashtuquajturit ‘trackers’ , dhe pas perfundimit te shkarkimit klienti mund ta perdore fajllin si teresi.

Per krijimin e torrent fajllave do te ju duhet programi uTorrent te cilin mund ta shkarkoni nga ketu: http://www.utorrent.com/

Pasi ta shkarkoni programin, instalojeni dhe hapeni ate. Ne menyne kryesore klikoni File dhe zgjedhni opcionin Create New Torrent…

Lokalizoni fajllin ne kompjuterin tuaj per te cilin deshironi te krijoni torrent.

Shkruani informatat perkatese ne hapesirat e dhena

Klikoni "Create and Save as”  per ta krijuar torrent fajllin.

Category: My files | Added by: albanian-hacker
Views: 905 | Downloads: 0 | Comments: 42 | Rating: 3.0/1
Total comments: 1
1  
Ndihmoni ju lutem vellezer si tehapi ose unlock te bej aifon 4

Only registered users can add comments.
[ Sign Up | Login ]
Kerko

Share Website

Upload your files

VIDEO


Copyright ALBANIAN-HACKER © 2018
Free web hostinguCoz