Monday, 04.23.2018, 10:30 PM
Welcome Guest | RSS
Albanian Hackers Group
Main
Sign Up
Login
Site menu

Seksioni kategoris
My files [147]

Bookmark website

Sondazhi Yne
Votoni webin
Total of answers: 825

Statistika

Total online: 1
Guests: 1
Users: 0

Main » Files » My files

Ruaj apo fshih gjërat në internet me password
05.26.2012, 3:48 AM
"Transferimi i fajllave te ndryshem, muzikes, programeve e shkembimeve te ndryshme eshte e mundur, mirepo jo edhe dituria e njeriut te transferohet per nje moment prej nje truri ne tjetrin. Kete çuditerisht e bejne njerezit e ndryshem te cilet vetem me "copy and paste" duke nderruar emrin e autorit perkates jane krijues te nje diçkaje qe s'iu takon.
Andaj ruani emrin e autorit nese shkembeni kete mesim, sepse eshte mekat te shnderroni ne tuajin dhe ta mohoni punen e dikujt. 

Ky eshte nje mesim ku ju do jeni ne gjendje ti ruani apo ti fshehni gjerat e juaja te ndryshme kompjuterike ne internet, pra ne webfaqe. Dikush nuk eshte i qete qe ti ruaj ne ndonje disk apo folder ne kompjuter, ato mund ti gjejne njerzit qe i'a mesyjne qofte edhe foldera me passworda. Kjo eshte menyra me e mire me ante accountit tuaj pa kurrfare frike siguroj gjerat qe ti deshiron, ndiq>>>

Pershendetje vllezer.
Nese i harroni shpesh dhe doni qe ti ruani Passwordet tuaj atehere ka nje menyre ku mund ti ruani ne internet dhe shum te sigurta.
Fillojme:
1- Futuni ne: www.passwordprotection.com
Krijoni nje accaunt duke klikuar "Sing Up" ku duhet te jepn te dhenat tuaja.
Me pas do te krijohet nje web nepermjet accauntit tuaj 
D.m.th accauntjuaj.passwordprotection.com

Ateher shkoni ne panel te administrimit dhe krijoni 1 folder p.sh:
"fjalkalimet" dhe duke klikuar tek "Create Your Protected Folder" dhe ateher
shkojm e krijojm disa users duke klikuar ne "Create Your Users".
pasi te kemi mbaruar ateher duke klikuar tek "Upload Your Content" do te futemi ne folderin "fjalkalimet" dhe do te uploadojm shembull fjalkalimet tona qe pritojm ti mbajm ne mend . 

Gjith kto "Create your users" , "create your protected folder" etj etj gjinden ne faqen e pare kur logirateni tek passwordprotection.com

Me pas, pasi ti keni ruajtur fjalekalimet atehere provojme te futemi keshtu:
accaunti juaj.passwordprotection.com/fjalkalimet, nuk do te hapet direkt folderi, po do tju kerkohet User&Password, Vendosni te dhenat, dhe tani jeni ne folderin tuaj.
Category: My files | Added by: albanian-hacker
Views: 300 | Downloads: 0 | Rating: 2.0/1
Total comments: 0
Only registered users can add comments.
[ Sign Up | Login ]
Kerko

Share Website

Upload your files

VIDEO


Copyright ALBANIAN-HACKER © 2018
Free web hostinguCoz