Wednesday, 06.20.2018, 3:22 AM
Welcome Guest | RSS
Albanian Hackers Group
Main
Sign Up
Login
Site menu

Seksioni kategoris
My files [147]

Bookmark website

Sondazhi Yne
Votoni webin
Total of answers: 826

Statistika

Total online: 1
Guests: 1
Users: 0

Main » Files » My files

Si te Ndroime IP
05.26.2012, 3:51 AM
Ne kemi nevojë të dimë privat ip adresën, ju lutem vini re se për të gjetur adresën që ju nuk duhet të përdorin mjete të ndryshme në internet që të ju tregojnë ip tuaj, në mal? Uello? L ip tuaj sektorët privat dhe publik në shumicën dërrmuese të rasteve? Lloji 192,168. xxx.xxx të shkoni ta gjeni në Start -> Run, shtypni komandën Cmd në këtë fushë dhe datat e Hapur dërguar. Ajo dhuratëdhënës? Na zezë terminal screen, type ipconfig here dhe dërgimin datat identifikuar tuaj private ip siç tregohet edhe në? Image më poshtë:

http://i642.photobucket.com/albums/uu14 ... atosr6.jpg

Ne duhet ta dini numrin e përdorur nga portet emule, zakonisht TCP port? Në 4662 ndërsa UDP? Në 4672, por ju duhet të kontrolloni duke shkuar tek Options -> Connection:


E pra, tani që ne të kemi të gjitha informatat e nevojshme dhe parakushteve mund të hyjë në rregullat e brendshme tė routers tonë se ne do të merrni një ID të lartë, duke supozuar se është tonë private ip 192.168.1.1 dhe se dyert e standardit janë rregullat duhet të thoni router:

http://i642.photobucket.com/albums/uu14 ... uledq5.gif

Redirects gjitha hyrje TCP trafikut mbërritjes në portin 4662 pc tim i cili ka l? IP 192.168.1.4
Redirects gjithë trafiku hyrje UDP mbërritjes në portin 4672 pc tim i cili ka l? IP 192.168.1.4
Për fat të keq, hapat për configuring router të varet nga modeli keni dhe pastaj ju nuk mund të drive hap pas hapi, dhe pastaj e udhëzon në rrugë të drejtë fanar


Sic e dime te gjithe me hyrjen e linjes se internett te shpejte , te gjithe nuk perdorin me modem-in e pc por nje modem adsl te jashtem qe ka nje adres IP te ndyshme nga ajo e pc tuaj . Cdo modem i jashtem ka nga 2-3 adresa te hyrje daljes private te te dhenave ne cdo pc .
Atehere per te gjet IP e modemit tuaj mjafton te futeni kete adres keshtu si eshte pa www. etj

192.168.1.1 te internet explorer dhe jepini ok , nqs kjo adrese se hap nje faqe e te dhenat e routerit tuaj hapni manualin e instruksioneve te routerit (modemit) dhe aty gjeni adresen e routerit tuaj qe ju tregone online te dhenat .

Pastaj aty keni te dhenet e routerit(modemit)tuaj, edhe codin IP , qe une smund tua shpjegoj sepse jane me qindra routera dhe modele.
Pasi i keni gjet shikoni dhe i barazoni si te postimi i mesiperm . Duke i vene pc codin IP qe ka routeri juaj .

Category: My files | Added by: albanian-hacker
Views: 354 | Downloads: 0 | Rating: 3.5/2
Total comments: 0
Only registered users can add comments.
[ Sign Up | Login ]
Kerko

Share Website

Upload your files

VIDEO


Copyright ALBANIAN-HACKER © 2018
Free web hostinguCoz