Wednesday, 04.25.2018, 7:21 PM
Welcome Guest | RSS
Albanian Hackers Group
Main
Sign Up
Login
Site menu

Seksioni kategoris
My files [147]

Bookmark website

Sondazhi Yne
Votoni webin
Total of answers: 825

Statistika

Total online: 1
Guests: 1
Users: 0

Main » Files » My files

Vendosi Informatat dhe Logon Tuaj Pas Formatizimit Te PC
05.26.2012, 2:23 AM
Përshëndetje

Keni formatiozuar së fundmi PC dhe dëshironi të vendosni informata mbi juve dhe LOGO tënde në atë PC dhe ajo të duket cdo her kur dikush shikon përformancat e kompjuterit të tijë?

Imazh

Pra fillojmë !
Së pari hapni NOTEPAD dhe aty shënoni këtë tekst në këtë formë.

Shembull :
Cito:
[General]
Manufacturer=Pleurat Shala

[Support Information]

Line1=Servisim & Formatizim Professional
Line2=Kontakt:
Line3=lati@hosting-professional.com
Line4=044/210-217

Line5=CCNA & IT Inginier CertifiedPra ju mund ta editoni vetëm tekstin që është pas barazimit,ashtu siq kam bër unë.
Dhe nëse dëshironi që të shtoni më shum informata ju vetëm shtoni më shum rreeshta,por vetëm nëse e shkruani njejt sikur ata që janë tani më lartë.

Pra aty jan vetëm 5 LINE,nëse ju dëshironi të shtoni më shum atëher shkoni me radh p.sh LINE6= e kështu me radhë.

Pastaj kur ta përfundoni këtë editim në notepad,ju e bëni SAVE ne desktop me emrin oeminfo.ini

Ndërsa tani keni vetëm edhe një gjë,vendosja e LOGOS.

Ju e mirrni një logo të rezulcionit 120 x 120,me formatin BMP dhe ajo logo duhet të jetë me emrin: oemlogo

Pra tani ju këto dyja që krijuam edhe tekstin edhe logon i bëni COPY dhe pastaj i bëni PASTE në direktorumin në windows,më saktësisht në C:\windows\System32

Dhe pastaj për ta testuar shkoni tek MY COMPUTER dhe PROPERTIES dhe e shifni ndryshimin siq është në foton e më poshtme që bëra unë.

Imazh


P.S
Po të dëshironi ta bëni të njejten gjë edhe në windows 7,atëher kjo mënyrë nuk funksionon,por nese ju keni interesim edhe per windows 7 unë do ta bëjë edhe një tutorial për windows 7.
Ndërsa në windows 7 do të vendosej këtu:
Imazh

Ju Përshëdes dhe ju uroj punë të mbarë
Category: My files | Added by: albanian-hacker
Views: 276 | Downloads: 0 | Comments: 1 | Rating: 0.0/0
Total comments: 0
Only registered users can add comments.
[ Sign Up | Login ]
Kerko

Share Website

Upload your files

VIDEO


Copyright ALBANIAN-HACKER © 2018
Free web hostinguCoz